Soustředění Švédsko

Hadač Miroslav     13.08.2019

Závěrem:  Fotky ze soustředění (BP). Absolvovali jsme 12 kvalitních tréninků (+ 2 závody), z toho 7 s elektronickým bezkontaktním ražením. Vše podle předem stanoveného plánu bez jakýchkoliv improvizací. Roznesli jsme bezchybně více než 120 kontrol (většinu Juraj a Mirek), spotřebovali přes 400 map. Odpolední volno mladí trávili většinou jízdou šlapacími auty, houpáním na houpačkách či rybolovem, či přivyděláním sběrem plechovek a plastových láhví. Zdravotní problémy nás míjely. Počasí nám první dny vůbec nepřálo (průtrže), tak jsme si postupně vážili, když neprší a 18 st. považovali za velké teplo. 


Zdokonalili jsme se ve spoustě OB návyků:
- umíme lépe skládat mapu (ať máme postup v centru a buzola na mapě je přes SJ čáry)
- zdokonalili jsme držení směru v nepřehledném terénu (najít si své body)
- víme, že na každý postup musíme mít neprůstřelný plán
- učili jsme se a vylepšili realizaci a dodržování tohoto plánu
- hodně jsme zapracovali na startech (teď už umíme od startovního lampiónu odběhnout správně i pod vysokým tlakem)
- učili jsme se maximální zjednodušování postupů
- kladli jsme velký důraz na pohled do dálky
- snažili jsme se i v obtížně průchodném terénu chápat kudy vedou průchodnější místa
- posunuli jsme samostatnost (a to i v postarání se o sebe, vaření, uklízení, ….)
- navázali jsme hluboké přátelství s buzolou


Čtvrtek dopoledne: Okruhy. Průhledný les s hustým borůvčím a bažinami. 6 x 800-1000m. SI. Výsledky. Mezičasy.
Čtvrtek odpoledne:
Balení a úkliid. Odlet.
Absolvovali jsme celkem 12 mapových tréninků a 2 závody. Vše v terénech z Mistrovství Švédska (klasika, štafety). 6 přednášek. 

 

 

 

 

 

 

Středa dopoledne: Střední postupy. Volně. 
Středa odpoledne: Krátká trať ve skalnatém extrémně náročném terénu. Tratě 3300m, 2100m, 1500m. Výsledky. Mezičasy.


 

Úterý dopoledne: Dvojice. Jeden běží, druhý sleduje kudy, na kontrole si mění role. Nejmenší běželi pod dohledem zkušených. Déšť se nám opět vyhnul.
Úterý odpoledne: Okruhy. 6 x 1000m v technickém terénu, start v hustším lese v prohlubni. Opět bez deště. Výsledky. Mezičasy.
Úterý večer: Noční. Mapa 1:5000, dobrovolný trénink.

 

 

 

Pondělí dopledne: Dlouhé postupy. Konečně bez deště. Obtížnost vysoká (především pro menší). Tři tratě. Výsledky. Mezičasy.
Pondělí odpoledne: Dvoukolová krátká. Velmi obtížný teerén, mapa přesná, minimální viditelnost. Pro starší 2 kola. Výsledky. Mezičasy.

 

 


 

Neděle dopoledne: Závod krátká trať. Vytrvalý déšť. Výsledky. GPS záznam. Z našich nejlépe Áďa (H16) první, P'ťa (H10) první, Vítek (H16) druhý, Alenka (D12) třetí, Jirka (H18) třetí.
Neděle odpoledne: Kombotech. Déšť. Zaačátek scorelauf, konec mini krátká v náročném terénu na SI. Výsledky. Mezičasy.


Sobota dopoledne: Závod fyzicky i mapově obtížný. Klasická trať. Průtrž mračen. Výsledky našich. Nejlépe běželi Áďa (H16) první, Barča (D14) druhá, Péťa (H10) třetí, Jirka (H18) třetí. GPS záznamy.
Sobota odpoledne: Had, každý běžel úměrně únavě z dopoledne. I malí běželi alespoň 3 kontroly. Večer přednáška k závodům.


Pátek dopoledne: Jako první seznamovací trénink byla línie. Délky 3-6,5 km. Terén obtížný, trať složitá. Celkem 5 kontrol v lese. Po včerejším a večerním lijáku poměrně hezké počasí (i sluníčko). Čas se měřil jen orientačně.
Pátek dopoledne: Okruhy v hustnících s velkou členitostí. 6x okruh ca 1 km. Běželo se na SI v režimu bezkontaktního ražení. Výsledky. Mezičasy.


Letos  zavítáme na intenzívní týdenní přípravu se 2 závody do okolí Jönköpingu. Soustředění je významnou finanční částkou podporováno Moravskoslezským krajem a to dotačním programem “Podpora sportovní reprezentace MSK na mezinárodní úrovni”. Jako zázemí jsme si vybrali chatový camp, který leží na okraji tréninkového a závodního prostoru o rozloze ca 30 km2. Většina tréninků je velmi blízko, takže nám i při velmi nabitém programu zbude hodně času na regeneraci, koupání v nedalekém jezeře, sauna, …
Před každým tréninkem proběhne krátká teoretická příprava (projekce) a vyhodnocení tréninku předešlého. Pro tyto účely máme pronajatou větší místnost. Vezeme sebou asi 500 vytištěných map, sadu pro bezkontaktní ražení kontrol, projektor, ....