Oblastní žebříček, štafey ... Hrabyně 8.6.2019

25.02.2019

Závěrečné shrnutí ředitelem závodu.

Oba dva závody proběhly bezproblémově. Les svým podrostem byl typický sezóně a bez výraznějšího zásahu kůrovcem. Mapa původně 2 roky stará po květnové 2019 revizi odpovídala realitě. Stavba a délky tratí byly přizpůsobeny náročnosti dvou závodů v jednom dni. Zázemí shromaždiště bylo dostatečné velké. Bohužel vody v potoce na mytí bylo málo.

Pro polní podmínky a tropické vedro bylo občerstvení pořadatelem redukováno oproti loňským závodům, nicméně výběr jídel byl pestrý a k dispozici po celou dobu obou závodů.

Přes mnohé výčitky a stížnosti se „experiment" v souladu s Protikuřackým zákonem z roku 2017 omezující alkohol na sportovních akcích mládeže (Mistrovství žákovských štafet HO) ve formě bezalkoholového piva na shromaždišti jeví pro pořadatele stále zajímavý. Vypily se všechny sudy Birrelu a všichni měli čistou hlavu do lesa i na cestu domů.

Druhá změna, kterou jsme zavedli, je výdej nápojů do vratných polypropylenových kelímků. Přes první opatrnost/neochotu zaplatit 50kč vratnou zálohu mohu říci, že tyto kelímky se ujaly pěkně a rychle. Mohu jen konstatovat, že díky tomu jsme z celého dvojzávodu naplnili pouze 4 velké plastové pytle odpadů. Každá změna bolí, tak i například to, že jsme nevydávali nápoje do vlastních sklenic a kelímků. Pro některé závodníky to bylo velice těžce překonatelné, nicméně např. na Colors of Ostrava by s vámi ani nediskutovali. Jde především o hygienu, na kterou jsme se letos při pořádání OŽ zaměřili.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem závodníkům za pěknou atmosféru a pořadatelům za dobře odvedenou práci.

Všem oddaným pivařům vzkazuji, že na veřejném vícedenním závodě GPS19 pivo alkoholické bude.

Za pořadatele Tomáš Holas

Fotky od Luďka Valíka.

      

Nálezy na shromaždišti:

Pokyny pro oba závody

Mapka příjezdu do centra a plánek centra. Odbočky ze silnice pro motorová vozidla budou značeny šipkami "Silesia" a lampiónem. Těsně před odbočkou na lesní cestu do centra je zpomalení na 30 km. Nemáme povoleno parkování jinde než na vyhrazeném parkovišti na louce. Správa silnic a Lsy ČR nám povoluji pouze průjezd k louce.

 

Krátká trať, štafety .....  délka trati
 

Novinkou budou vymývatelné kelímky firmy NICKNACK s plnobarevným potiskem. Přestaneme vytvářet hromady plastového odpadu, nápoje budou podávány v pevných přívětivých a hezkých kelímcích. Jak to bude fungovat: při prvním nákupu proti záloze obdržíte vratný kelímek, při každém dalším nákupu použitý kelímek odevzdáte a dostanete nápoj do nového, kelímek si posléze můžete ponechat nebo proti záloze vrátit. Použité kelímky se po každém použití skladují ve speciálních kontejnerech a po akci putují do specializované myčky.

Rozpis

Oblastní žebříček HO+MSK
Oblastní mistrovství štafet (žáci)

Partnerské závody: Silesia O Cup 2019