Tři závody ČP (sprint-štafety) 21. a 22.9.2024.

Schuster Martin     23.09.2024

Dvacítka našich závodníků (+3 v dresu MSK) vyrazila v pátek do jižních Čech. V sobotu dopoledne se v lázeňském městě Bechyně konal orientačně trochu jednodušší sprint, zato byl v hezkém prostředí Františkánského kláštera a historického jádra města.

Mezi téměř 900 běžci jsme zaznamenali jednu desítku (9. místo Štěpán v H16A), v kategorii H21E byl náš jediný zástupce Jirka 22. Holky v D14 zaběhly solidně (13. Rút, 15. Amélie, 18. Johana, 19. Dorota), D18A nejlépe Kája R. 16., naše juniorská Karolína pak byla v D20 na 20. místě. Výsledky: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=7509

Odpoledne jsme se přesunuli na závody štafet u Nové Vsi, ca 10km SV od města Písek, centrum stejné pro oba dny (mapa na sobotu „Hrby“, na neděli to bylo „Jezírko lásky“). Terén byl poměrně kopcovitý, pestrý na porosty i podrost (+klacky a tráva), někde to byl leťák. Na to, že máme u nás zaplavené město, byla podložka celkem suchá i v oblasti melioraček a bažinek. Holky v D14 absolvovaly první velké závody (Johanka/Rút/Dorča), pochvala za 18. místo (v sobotu i neděli stejně). Amélie ve stejné kategorii ve štafetě MSK (13. a 10.). Ondra v DH12 v dresu MSK přivedl na 1. úseku svou štafetu na 2., popř. v neděli na 1. místě. Holky D18 (Alenka/Kája R./Barča) v sobotu zkušeně na 8. místě, v neděli 13. Kluci H18 (Peťa/David/Štěpán) v sobotu 21., v neděli pak 33. Ženy se nám v D21 pochlapily, když v sestavě Janča/Kája K./Lucka K. skončily na 35. místě a postoupily na M ČR (bylo to taky oblastní mistrovství MS kraje …), v neděli pro zranění Lucky závod nedokončily. Muži v H21 měli rivalitu zejména mezi sebou, Jirka/Adam/Pavel versus Jarda/Filip/Luke. Lépe z toho vyšli „Jirkovci“, v sobotu byli 26., respektive v neděli 20. místo, „Jardovci“ byli v sobotu 35., v neděli pak 38.

Celkem hezký víkend, kdybychom nemuseli myslet na povodní decimovanou domovinu.