Rodinné štafety

König Lucie     23.10.2023

V neděli 22.10. se v Tramtárii v Horním Jelení konaly tradiční rodinné štafety pořádané LPU, letos to byl kulatý 30. ročník. Závodu se zúčastnilo více jak 100 štafet složených z rodinných příslušníků, kteří musí být příbuzní maximálně ‚přes jedno koleno‘. Je zde hlavní kategorie LPU, pak OPEN pro zbytek rodin a také MIX pro ty, co si ještě rodinu buď neudělali (jako třeba Jarda) nebo nemají dost běžců.

Každá štafeta musí mít minimálně dvě generace. AOP mělo celkem 3 účastníky, ale jen 2 běžce, Jarda byl zatím jen jako divák.  Proto jsme letos složily dámskou štafetu ve složení Jana Kubíčková (moje ségra z OK99), Verunka (Michal doprovod) a Já (Lucka). První úsek byl 5,9km a musel přesně popsat druhému úseku, kde jsou schované bonusové kontroly, celkem byly 2, kdo je neměl, dostal 5 minut penalizaci k výslednému času za každou chybějící. Naší rodině se povedlo najít obě, což nás ve výsledcích posunulo o pár míst dopředu. Druhý úsek tradičně běží děti a babičky/dědové, takže Verunka s pomocí Michala zvládla 2,1km náročné trati a mohla předat mně na závěrečnou trať dlouhou 8,2 km (naběhala jsem 10,5km). Poslední úsek má vždy nějakou speciální úpravu mapy, letos to byla velmi stará mapa, kde seděly v reálu jen vrstevnice. Michal toho po druhém úseku s Veru neměl ještě dost, tak mě doprovodil a také si na pár kontrol zamapoval. Skončili jsme celkově na 4. místě mezi ženskými štafetami. Byl to krásný závod, kde si všichni fandí a užívají si společné chvíle na orienťáku. Přikládám pár fotek a odkaz na stránky závodu https://lpu.cz/rod23/.