ČP Sprint, ČP štafet NMnaM, 23. - 24.4.2022

Schuster Martin     24.04.2022

ČP Sprint, sobota dopoledne: Závodili jsme ve sprintu (24 z AOP) v Novém Městě na Moravě, a to zejména v samotném panelákovém městě a také v areálu nemocnice. Nejlepších výsledků dostál náš vysoký junior Adam Valík, doběhl na děleném 3. místě (-17 sec na vítěze, 7. místo obsadil ve stejné kategorii náš známý rychlík Jirka Kostka, 9. pak favorizovaný Vítek Čech).

Těsně za bednou skončily v závěsu naše mladé dorostenky Natálie Gallo (4.) a Bára Holasová (5.). Starší dorostenky Majda Cetlová a Karolína Klechová se také zařadily za sebe na 10. a 11. místě. V H14 se nám pak vytáhl (v poslední době se dosti vytáhl) Viktor Čech až na první místo. Našim Borcům se v mužské elitě moc nedařilo, Filip 37., Martin Sklenář 41. místo, příčiny neúspěchu ještě bude organizační výbor v nejbližších dnech rozebírat.

ČP štafet sobota odpoledne: Světe div se, nejlepšího umístění dosáhli naši starší žáci v kategorii H14, kluci v sestavě Ondra Gallo, Štěpán Holas a Viktor Čech obsadili 2. místo se ztrátou pouchých 2.36 sekund na mladé sportovce z klubu Kotlářka Praha. Naši elitní muži  obsadili v hlavní kategorii H21 ucházející 7. místo (Adam-Filip-Vít), 17. místo obsadili naši2 (Sklenka-Jirka-Jarda), v mužské kategorii bodovali také naši 3dědečci (LV-Martin-Mirek), kteří brali body za 40. místo. Dorostenky poněkud zůstaly za očekáváním až na 16., potažmo na 26. místě (tohle bylo dokonce dělené s LPU3, já ten souboj Káji Klechové s Klárou Pilnou neviděl ...) .

ČP štafet neděle: Na rozdíl od sobotního slunce byla zima a zčásti pršelo, a to z nějakého důvodu svědčilo našim dorostenkám, které, v oproti sobotě pozměněné sestavě, obsadily 5. místo (Alenka K., Kája R., Majda C), potažmo 9. místo (Kája K. Nája G. a Bája H.). Naši elitní muži sobotní 7. místo nezopakovali, brali pouze TOP desítku (Vítek-Filip-Adam), druhá štafeta si na sobotní 17. místo dala opáčko (Jarda-Jirka-Martin). Kluci v kategorii H14 na sobotní bednu nenavázali askončili na sedmém místě (Viktor Č., Peťa K. a Ondra G.).

Závěrem dlužno doplnit, že kredit zaslouží všichni naši závodníci, a také ti, kterým zrovna nebylo zdravotně zcela nejlépe (např. Tomík L. + také ostatní, co měli nějakou tu bolístku ...), přesto závody slušně odběhli. Navíc si naši nejmladší stihli, kromě samotných tří náročných závodů, také obligátní fotbálek, kdy se první zápas údajně uskutečnil již v pátek v noci na pokoji našich mladých, následně pak v sobotu mezi závody, s míčem se nepřestalo dokonce ani v autobuse, balon nakonec skončil našemu řidiči, panu Bernardu Komárkovi, pod brzdama (v sobotu odpoledne), popřípadě se musel lovit z potoka (v neděli dopoledne), tzn. energie máme stále dost, dokonce na rozdávání.

Závěrem konstatuji, že nám bylo zase "děsně" fajn (reklamace u mě), děkuji všem sportovcům za účast a vzornou representaci našeho klubu.