Áčka v Řitce

Glonek Jakub     05.06.2017

Na klasický áčkový dvojzávod jsme se tentokrát vydali směrem na Prahu. Shromaždiště bylo ve vesnici, kde má svoji rezidenci Helenka Vondráčková - v Řitce. Na naše závody však kupodivu nezavítala. 

Netradičně bylo prohozené pořadí závodů, začali jsme v sobotu middlem a skončili v neděli náročnou klasikou. Počasí si s námi taky pěkně pohrávalo. V sobotu brutální horko, slunko a teploty okolo 30°C, v neděli už mnohem přijemnější teploty, ale pořádné dusno a několik přeháněk. S tím vším se musela naše malá výprava vypořádat.


Middle se odehrával v několika různých typech lesa. Na začátku jsme se nekompromisně prodírali hustníky v rovinatější pasáži, následoval prudký kamenitý svah s množstvím srázků a prohlubní, kde bylo velice obtížné běžet, natož se ještě dívat do mapy a na závěr se probíhalo vcelku čistým lesem přes hřbet a posledním prudkým kopcem dolů na shromaždiště. Naše výkony bohužel nebyly nijak slavné a výsledky tomu odpovídaly. Jedinou světlou výjimkou byla Hanka, která v kategorii juniorek brala parádní 6. místo a spokojená mohla být i Jana, která se v D45 nezalekla velké konkurence z Čech a slušně reprezentovala Moravu.

   

Na klasiku naštěstí polevily sobotní horka a dlouhé tratě se tak staly mnohem snesitelnějšími. Stavitel bezezbytku využil kamenitý svah u Berounky a nachystal téměř všem kategoriím pořádné traverzy a volby, které vedly přes hluboká údolí směřující právě od Berounky. Jinak tratě byly pestré, střídaly se krátké i dlouhé postupy a les byl opravdu krásný, takže si myslím, že jsme se všichni museli vracet, i přes značnou únavu, spokojeni. Oproti sobotě jsme se polepšili i výsledkově. Polepšili si téměř všichni. Největší výsledkovou bombou je 4. místo Jirky v mladších dorostencích. Pěkně zaběhl i Tomíno ve starších dorostencích a opět nezklamala Jana v D45. No a my na delších tratích jsme si to tam užili trošku víc... no a užili jsme si to!

   

Závody to byly opravdu krásné a my můžeme jenom smutnit, že na Moravě nejsou taky takové pěkné terény. 

Middle

D20A  Fukalová Hana  6. místo 
D45B  Kostková Jana  9. místo 
H18A  Valík Tomáš  18. místo 
H21A  Hadač Filip 23. místo 
H20A  Mielec Jaromír  24. místo 
D21B  Kašparová Šárka  27. místo 
D18A  Čechová Klára  29. místo 
H21E Glonek Jakub  34. místo 
H16A  Kostka Jiří  35. místo 
H21A Sklenář Martin 58. místo

Klasika

H16A Kostka Jiří  4. místo
D45B  Kostková Jana  8. místo 
H18A  Valík Tomáš  12. místo 
D20A  Fukalová Hana  14. místo 
H20A  Mielec Jaromír 17. místo
D21B  Kašparová Šárka  20. místo 
H21A  Hadač Filip   21. místo  
T5  Mrázová Pavla 25. místo
H21E  Glonek Jakub  29. místo 
H21A  Sklenář Martin  51. místo 
D18A Čechová Klára  DISK