Mistrovské sprinty 2017, Brno

Schuster Martin     08.05.2017

Špilberk (Spielberg, v Hantecu Špilas) - v roce 1337 na hradě pobývala Blanka z Valois, později manželka Karla IV, v sobotu 6.5. jsme okolo Špilberku beželi klubové štafety, v neděli 7.5. pak na Kraví Hoře a v centru města individuální sprinty.

Sprint štafety:

Dorostenci (DH18): Klára /Tomíno/Jirka/Bára = 18. místo ze 43 štafet, obecně se dost chybovalo, 15 dorosteneckých štafet DISK, naši mladí labyrinty hustníčků a průchodů hradem zvládli sice každý s nějakou chybou, hlavně však se všemi terčíky.

Veterání (DH180): Pavla/LV/Martin/Jana = 4. místo v podstatně menší konkurenci 16 štafet.

Filip/Vítek/Kuba si cvičně zaběhli MIX, jelikož nebylo možno přepsat SI, 3. a 4. úsek není ve výsledcích, které jsou zde.

Individuální sprinty:

Neděle dopoledne na Kraví hoře proběhla kvalifikace, v hlavní kategorií H21 jsme v rozbězích měli 2 borce, Filip se do odpoledního finále nevešel o 36 vteřin a skončil na 12. místě v rozběhu B, Kuba postupoval ze 7. místa v rozběhu D.

Spolu s rozběhy DH21 se také běžela veteraniáda, kde jsme měli několik závodníků, výsledky najdete zde

Odpoledne se pak běžel hlavní závod M ČR ulicemi centra města, cíl byl na Moravském náměstí. Kuba se v H21 v našlapané konkurenci umístil na 13. místě, na vítěze chybělo 93 sec.

Ostatní naši - v D18 Klára 18., Hanka 27., H16 Jirka 26., Adam 38., v H18 Tom 21.

Výsledky zde, mapy zde.

Foto courtesy of Petr Kadeřávek:

HankaJirka1Jirka2Adam1Adam2Kuba

Odkaz na foto Heleny Hudečkové sobotní sprint štafety kategorie dorostu a dospělých zde.

Odkaz na foto Petra Nykodýma nedělní sprint DH21 zde.