(i) Šumperk, (ii) Barevný Les, (iii) V Močálech

Schuster Martin     13.05.2019

Tradiční víkend tří celostátních závodů (11. – 12.5.2019) nám po letech půstu přinesl štafetové medaile v Českém poháru štafet a jeden individuální úspěch v INOV-8 CUP - žebříčku A. Mimoto jsme také poslali našich 11 mladých závodit za „farmu“, oblastní výběry žactva soutěžily v tzv. „Vyzývacím poháru“ (7 děvčat, 4 chlapci).

(i) Dopolední sprint v Šumperku nám odkryl nejen krásy města, ale také skryté či zjevné možnosti našich mladých závodníků. Zatímco Václav Liber v H10 třetím místem překvapil, Adam Valík svou skvělou jarní formu potvrdil, v INOV-8 CUP kategorie H16A obsadil místo třetí (10 sec na vítěze).

Pro náš klub se zajímavé výsledky zrodily v D45, kde Renata byla o vteřinu druhá, napodobil ji (doposud v klubu neporažený) Peter, který o vteřinu přenechal třetí místo Mirkovi.

(ii) Odpoledne si na Třemešku doběhla naše štafeta dorostenců pro 2. místo, kluci si nedělali žádné komplikace, Adam první úsek výborně rozběhl a předával Vítkovi na čele (spolu s Nechanickým z DKP), který přední posici udržel, Jirkovi předal na 2. místě. Na posledním úseku se Jirka až do samotného závěru tahal o vítězství se štafetou Jablonce (rozhodlo se po veřejném úseku), od vítězství dělilo kluky pouhých 23 vteřin.

Dorostenky skončily 35. (Karolína – Anna – Helena), žáci H12 24. (Štěpán – Alžběta – Jan), muži 33. (Jaromír – Tomáš – Filip).

Za zmínku stojí výsledek holek v dresu farmy Hanácké oblasti, v D14 skončily 2. (Natálie první a Barbora druhý úsek).

(iii) Nedělní ráno bylo chladné a deštivé, účastnili jsme se v omezeném počtu a v hlavních kategoriích se nám tak jako předchozího dne nezadařilo. Kluci v H18 skončili ve stejné sestavě 12, holky v D18 si polepšily na 30. místo (z farmy jsme na 1. úsek povolali Magdalénu, věkem žákyni, další úsek Helena a Anna), žáci stejně jako v sobotu 24. (Štěpán – Jan – Alžběta), muži 37. (Filip – Tomáš – Jaromír).

Dlužno také doplnit jeden výsledek v dresu Hanácké oblasti, v D12 si pro první místo doběhla Karolína (běžela první úsek).

Závěrem: měli jsme na naše možnosti spíše menší klubovou účast, například v dospělých z důvodu řady zranění (Martin Melecký, Juraj Bencúr, Martin Sklenář) či tréninkové manko (Jan Peřinka, Vojtěch Rossmanith, Karel Melecký), popřípadě jiné povinnosti v jiných sportech (Jan Sýkora, Jakub Holuša), nebo také vzdálenost (Michal Besta), a tak musel zaskakovat v top formě běhající veterán KOVE, v dětských kategoriích jsme děti dali k disposici za účelem soutěže oblastí, i když toto nakonec do jisté míry ovlivnilo naše možnosti se nominovat přímo na M ČR štafet (sobota byla zároveň Mistrovstvím Hanácké oblasti štafet).