První jarní kufrování (Slezská zimní liga 18/19)

Cetl Vladimír     24.03.2019

Čtyři vítězství ze šesti kategorií pro AOP Opava! Tak by se dal stručně charakterizovat výsledek dnešního posledního závodu Slezské zimní ligy 2018/19 a zároveň První jarní kufr (již 20.- tý ročník) pořádaný oddílem Slezan Opava. Zkrácená krátká trať (s parametry sprintu) byla příjemným tréninkem po zimním orientačním spánku pro všechny zúčastněné. Velké množství kontrol (28 -A,  23-B, 14-C) a jejich lomené spojnice vyžadovalo přiměřené soustředění.

Trať nebyla příliš komplikovaná a i díky dobré viditelnosti (zatím žádné listí na stromech a keřích) sváděla k svižnému tempu. Zřejmě se pro náš oddíl projevil pozitivní vedlejší efekt loňských pracovních aktivit (sběr odpadků, proklestění okruhů) a skutečnost, že velká část naších letních tréninků probíhala právě v místě konání závodů, takže jsme měli opravdu výhodu "domácího" prostředí...
V kategorii DA zvítězila Martina Gallo, v HA Tomáš Holas (i když oficiální výsledky jsou trochu jiné než bylo vyhlášení výsledků...), v DB Alenka Kovalčíková, v HB Vláďa Cetl před Ondrou Gallo a i další zástupci oddílu vybojovali solidní výsledky, byť skončili mimo "bednu".