Ing. Květoslav Lichý, 1932 - 2018

Hadač Miroslav     15.06.2018

Smutná zpráva pro orientační běh.

S bolestí oznamujeme, že dne 14.6.2018, ve věku 86 let, dotlouklo srdce Velké Osobnosti opavského sportu, pana Květoslava Lichého.

Květoslav Lichý byl zakladatelem a dlouholetým předsedou oddílu orientačního běhu TJ Slezan Opava, závody v OB začal pořádat již na počátku padesátých let. Za svůj život dokázal mnohé, byl nejen sám vynikajícím sportovcem, později pak trenérem, který svým nadšením dokázal ovlivnit mnoho dětí a mládeže, dokázal předat hodnoty, které sport charakterizuje: oslava lidského ducha, těla i mysli, při důrazu na hodnoty mravnosti, poctivosti a čestnosti. Jeho dílo je nepřehlédnutelné, s viditelným dosahem do dnešních dnů, nejen v našem oddíle.

Ztrátu našeho „Milana“ je těžké přijmout, takovéto osobnosti jako Pan Lichý prostě nelze nahradit. Přejeme, ať mu světlo věčné stále svítí.

Poslední rozloučení se bude konat v úterý dne 19.6.2018 od 13:00 hodin ve smuteční síni v Opavě.


Komentáře

Ivo Mehmedovič

Upřímnou soustrast celé rodině. A také všem blízkým. Pro mne Pán Lichý byl výborný coach. Dokázal motivovat své svěřence důvěrou a také svým osobním příkladem. Díky 1000 krát Luboši - to je tvou zásluhou že jsem byl kdysi v kontaktu s Pánem Lichým a s oddílem vynikajících sportovců (SLEZAN OPAVA). Inspirace která mne provází celý život. BRAVO Páne Lichý za VŠE ať je vám zem lehká a až bude čas tak nashledanou na druhé straně života.


Napsat komentář: