Výsledky

Informace o areálu

Název

Psychiatrická nemocnice Opava

Začátek

17.05.2017

Konec

31.12.2020

Lokalita

Psych. nemocnice

Počet kontrol

20

Popis

Areál je do 2.10.2023 uzavřen z důvodu embarga pro Mistrovství ČR ve sprintu a sprintových štafetách.

Nový areál pevných kontrol v prostorách Psychiatrická nemocnice Opava je připraven. Zcela nová mapa. V terénu 20 kontrol. Mapa k dispozici na bráně PNO. Mapa ke stažení ve formátu PDF. Podrobné informace k areálu. 

Orientační běh v areálu Psychiatrické nemocnice Opava.
Nevšedním tipem na procházku je orientační běh v areálu Psychiatrické nemocnice. Běh v názvu ale neznamená, že musíte běžet. Zpestřit procházku parkem hledáním kontrol podle mapy si mohou úplně všichni – děti, mladí i senioři. V parku nemocnice je rozeseto dvacet pevných kontrol, které je třeba obejít s pomocí profesionální mapy pro orientační běh. Každá kontrola je opatřená číslem (31-50), které se shoduje s číslem na mapě. Tak poznáte, na které kontrole jste. Dále je kontrola opatřená písmenkovým kódem, např. „M“, který je třeba zapsat na mapu k danému číslu kontroly a tím se prokáže její nalezení.

Mapa pro orientační běh má své specifické symboly:
např. bílá je průběžný les, žlutá je louka, žlutá se zelenými tečkami je sad, zelené kolečko je výrazný strom, tmavě zelená je keř, tmavě šedé jsou budovy, modrá je voda, cesty jsou světle hnědé nebo černé čárkované (podle velikosti). Hnědé vrstevnice spojují místa stejné nadmořské výšky (po 2 m), mapa je v měřítku 1:3500 ...., takže 1 cm na mapě je 35 m v terénu. Důležité jsou modré severojižní čáry, které slouží k zorientování mapy na sever (sever je vždy na mapě nahoře, všechny texty jsou orientovány na sever).

Sdělení dojmů:
Po absolvování své výsledky nahlaste: http://www.obopava.cz/areal/5
Pokud máte další sdělení pro pořadatele, pak na mail: info@obopava.cz

Napsali o nás:
Opavský a Hlučínský deník.