Výsledky

Informace o areálu

Název

Zámek Hradec nad Moravicí

Začátek

01.01.2017

Konec

31.12.2018

Lokalita

Zámecká zahrada

Počet kontrol

20

Popis

Orientační běh v parku hradeckého zámku.
Nevšedním tipem na výlet je orientační běh v okolí Zámku Hradec nad Moravicí. Běh v názvu ale neznamená, že musíte běžet. Zpestřit si procházku zámeckým parkem hledáním kontrol podle mapy si mohou i rodiny s dětmi nebo senioři. Absolvovat ji můžete kdykoliv během roku.

V okolí zámku je rozeseto dvacet pevných kontrol, které je třeba obejít s pomocí profesionální mapy pro orientační běh. Každá kontrola je opatřená číslem (31-50), které se shoduje s číslem na mapě. Tak poznáte, na které kontrole jste. Dále je kontrola opatřená kódem, např. AA, který je třeba připojit k nalezené kontrole na mapě a tak prokázat její nalezení.
 

Mapa ke stažení a vytištěníSamozřejmě ji lze použít staženou přímo v mobilním telefonu nebo v tabletu. Dále je pak k dispozici na pokladně Zámku v Hradci nad Moravicí a v občerstvení u splavu. Velká informační tabule je pak na parkovišti u splavu (směr Žimrovice).
Pokud obejdete všechny kontroly a chcete být na těchto stránkách uvedeni zapište se do výsledků.
Fotky, o které jste ochotni se na těchto stránkách podělit, zašlete je na adresu info@obopava.cz.
 

Start je těsně za vstupní bránou zámku (nebo od informační tabule u splavu). V ukázce si můžete prohlédnout výseky mapy a označení kontroly v terénu.
Popisy kontrolv OB se používají speciální piktogramy (jsou vytištěny na mapě).


Mapa pro orientační běh má své specifické symboly: např. bílá je průchodný les, žlutá je louka, zelené kolečko je výrazný strom (těch je v parku spousta :)), modrá je vodstvo, cesty jsou světle hnědé nebo černé čárkované (podle velikosti), hnědé vrstevnice spojují místa stejné nadmořské výšky (jsou po 2,5 m), mapa je v měřítku 1:4000 …. takže 1 cm na mapě je 40m v terénu, atd. Důležité jsou modré severojižní čáry, které slouží ke zorientování mapy na sever (sever je vždy na mapě nahoře, všechny texty jsou orientovány na sever).